Borç İtiraz Dilekçesi

Formatlar

PDF

Güncelleme

2/8/2022 11:27:00 AM

Ücret

24.90 TL

Borç İtiraz Dilekçesi

Adınıza icra takibi nedeniyle gelen bir borç varsa ve bu borcun size ait olmadığını düşünüyorsanız, borcun size tebliğ edildiği günden itibaren 7 gün içinde bu dilekçeyi doldurarak, itiraz başvurunuzu yapabilirsiniz. Dilekçeyi doldurmak için sol tarafta bulunan “örneği doldurunuz” kısmına tıkladıktan sonra aşağıdaki şekilde doldurmaya devam etmelisiniz.

İlk aşamada icra takibini başlatan icra dairesinin adını ve varsa numarasını yazın. Bu bölümde icra takibinin başlatıldığı yılı ve takibin esas numarasını yazın. Ardından “devam” kısmına tıklayın.

Diğer aşmaya geçtiğinizde adınızı, soyadınızı, kimlik numaranızı ve açık adres bilgilerinizi yazarak devam kısmından ilerleyin.

Son kısımda ise alacaklı tarafın bilgilerini, icra dosyasının size tebliğ edildiği yani bildirildiği tarihi ve dilekçe tarihinizi yazarak dilekçenizi tamamlayın.

Bu aşamalar bittikten ve dilekçeniz hazır olduktan sonra “işlem tamamlandı ve devam et” kısmına tıklayarak, “ödeme yap” sayfasına gidin. Ödemenizi yaptıktan sonra dilekçenizin çıktısını alın. Dilekçenizi kimlik fotokopinizi de ekleyerek ve imzalayarak, ilgili icra dairesine teslim edebilirsiniz.