7000 Gün İle Kıdem Tazminatı Yazısı Dilekçesi

Formatlar

PDF

Güncelleme

1/28/2022 3:04:10 PM

Ücret

24.90 TL

7000 Gün İle Kıdem Tazminatı Yazısı Dilekçesi

7000 gün ile kıdem tazminatı yazısı dilekçesi nasıl hazırlanır?

7000 gün primi doldurduysanız ve emeklilik için sadece yaşınızı beklemek istiyorsanız, bu bekleme sürecinde de çalıştığınız yerden kıdem tazminatınızı alarak ayrılmak istiyorsanız iki farklı dilekçe hazırlamanız gerekir. Hem SGK’ya hem de işyerine verilecek dilekçeleri sitemizden yardım alarak, kolayca hazırlayabilirsiniz. Her iki dilekçeyi de hazırlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

SGK’ya verilecek dilekçe nasıl hazırlanır?

SGK’dan “emekli olabilir” yazınızı almadan işyerinizden istifa ederseniz, kıdem tazminatı alamazsınız. Bu yazıyı almak için ekranın sol üst tarafında bulunan SGK kurumuna verilecek dilekçe, ‘’örneği doldurunuz” kısmına tıklayın ve aşağıdaki şekilde ilerleyin.

İlk adımda çalıştığınız iş yerinin bağlı bulunduğu SGK müdürlüğünün adını yazın. (Niğde SGK Müdürlüğü gibi). Yine bu aşamada sigorta sicil numaranızı ve kimlik numaranızı yazarak “devam et” kısmına tıklayın.

Diğer ve son aşamada dilekçeyi vereceğiniz tarihi, adınızı ve soyadınızı, adres bilgilerinizi yazın.

Tüm bilgileri doldurduysanız, ekranın alt tarafında dilekçenizin tamamlandığına dair bilgilendirme görürüsünüz. Sağ tarafta bulunan “işlem tamamlandı ve devam et” kısmına tıklayarak dilekçeniz için ödeme sayfasına geçebilirsiniz. Ödemenizi güvenli şekilde yaptıktan sonra dilekçenizi yazdırabilir ve vakit kaybetmeden başvurunuzu yapabilirsiniz. Dilekçenize istinaden SGK’dan alacağınız yazıyı iş yerinize vereceğiniz istifa dilekçenize eklediğinizde, kıdem tazminatı almaya hak kazanırsınız.

İşyerine verilecek dilekçe nasıl hazırlanır?

Kıdem tazminatı almak için işyerine vereceğiniz istifa dilekçenizi de sitemizde kolayca hazırlayabilirsiniz. Bunun için yine ekranın sol üst tarafında bulunan “işyerine verilecek dilekçe, örneği doldurunuz” kısmına tıklayın ve aşağıdaki adımları takip edin.

İlk aşamada çalıştığınız şirketin ya da iş yerinin tam adını, işyeriniz şahsa aitse işverenin adını ve soyadını yazın. Bu bölümde işe girdiğiniz tarihi ve sigorta sicil numaranızı da yazın ve “devam et” bölümüne tıklayın.

Diğer aşamada kimlik numaranızı, dilekçeyi vereceğiniz tarihi ve 7000 gün prim şartını doldurduğunuz tarihi yazın ve yine devam edin.

Son aşama ise adınızı soyadınızı ve açık adres bilgilerinizi yazdıktan sonra dilekçenizi tamamlayın.

Dilekçenizin hazır halinin çıktısını alabilmek için ekranın sağ alt tarafında bulunan “işlem tamamlandı ve devam et” bölümüne tıklayarak ilerleyin. Ödeme sayfasına gelin ve güvenli şekilde ödemenizi yapın. Ardından dilekçenin çıktısını alın, ilgili eki dilekçenin arkasına ekleyin ve imzalayarak başvurunuzu yapın.