Araç Değer Kaybı Tazminat Dava Dilekçesi

Formatlar

PDF

Güncelleme

1/28/2022 3:13:40 PM

Ücret

49.90 TL

Araç Değer Kaybı Tazminat Dava Dilekçesi

Araç değer kaybı için tazminat dilekçesi hazırlayacaksanız, sitemizden yardım alabilirsiniz. Bu dilekçenin en önemli özellikleri kolayca hazırlanabilmesi, dilekçe yazım kurallarına uygun olarak hazırlanabilmesi, kaydedilebilmesi ve kullanımdan sonra bile tekrar erişilebilmesidir. Sadece birkaç soruya cevap vererek dakikalar içinde dilekçenizi hazırlayabilir ve çıktısını alabilirsiniz. Ayrıca dilekçeniz hesabınıza kaydedilir. Bunun anlamı, dilekçenize istediğiniz zaman tekrar ulaşabileceğiniz ve düzenleme yapabileceğinizdir. Araç değer kaybı tazminat dilekçesi hazırlayabilmek için ekranın sağ üst tarafından bulunan “örneği doldurunuz” kısmına tıklayarak devam edin ve aşağıdaki adımları izleyin.

İlk adımda ikamet ettiğiniz il ve ilçe ismini, adınızı, soyadınızı ve kimlik numaranızı yazın ve “devam” kısmına tıklayın.

Diğer aşamada adresinizi, davalının adını ve soyadını ve davalının kimlik numarası bilgilerini yazarak yeniden “devam” kısmına tıklayın.

Sonraki aşamada davalının adres bilgilerini, talep edilen değerin ne kadar olduğunu ve aracınızın plakasını yazarak yine “devam” kısmına tıklayın.

Sonraki aşamada aracınızın markası, modeli ve kaza tarihini yazarak devam edin ve sonraki adıma geçin.

Bu aşamada ise kaza yerini, araçta hasar gören yerlerin nereler olduğunu ve aracı aldığınız tarihi yazın ve yine devam edin.

Son aşamada ise aracınızın rayiç bedel aralığını ve dilekçe tarihinizi yazın.

Bu bilgileri doldurduktan sonra dilekçeniz hazırlanmış olur ve ekranın alt kısmında dilekçenin tamamlandığına dair bildirim mesajı görürsünüz. Aynı ekranın sağ alt tarafında bulunan “işlem tamamlandı ve devam et” kısmına tıklayarak ödeme sayfasına ulaşabilirsiniz. Ödemenizi güvenli şekilde gerçekleştirdikten sonra dilekçenizi PDF olarak yazdırabilirsiniz. Dilekçenin alt kısmında bulunan ekleri de temin edip imzaladıktan sonra, hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.